TBMM BASIN, YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI REHBERLİK HİZMETLERİ

Aşağıdaki bilgileri okuyup, istenen izin belgesini hazırladıktan sonra ilgili kategoriyi seçerek, kaydınıza başlayabilirsiniz. Teşekkür ederiz.


TBMM'nin rehber eşliğinde gezilmesi, Genel Kurulun çalışmadığı günlerde (Pazartesi, Cuma, Cumartesi (her ayın ilk cumartesi günü hariç) günleri ile Genel Kurulun tatile girdiği dönemde Pazar günü hariç her gün) 11.00-16.00 saatleri arasında randevu alınarak gerçekleştirilmektedir.Genel Kurulun çalışma gün ve saatlerinde değişiklik olması durumunda önceden verilmiş randevular iptal edilir.

TBMM’yi tanımak ve ziyaret etmek isteyen öğrenci gruplarına rehberlik hizmeti verilmektedir. Okul ziyaretleri için; ilk ve orta dereceli okul grupları için, Ankara’da ikamet edilmesi halinde, Okul Müdürü onay yazısının; Ankara dışından gelinmesi halinde Valilik veya Kaymakamlık onayı yazısının başvuru sayfasında ilgili alana yüklenmesi gerekmektedir. Genel Kurulun çalıştığı günlerde rehberlik hizmeti verilememektedir; lütfen teyit ediniz.

TBMM’yi tanımak ve ziyaret etmek isteyen öğrenci gruplarına rehberlik hizmeti verilmektedir. Yükseköğretim Kurumlarından gelen gruplar için; Rektörlük ya da Dekanlık/Bölüm Başkanlığı onay belgesinin başvuru sayfasında ilgili alana yüklenmesi gerekmektedir. Genel Kurulun çalıştığı günlerde rehberlik hizmeti verilememektedir; lütfen teyit ediniz.

TBMM’yi tanımak ve ziyaret etmek isteyen resmî kurum ve kuruluşların, kurum onaylı talep yazısının başvuru sayfasında ilgili alana yüklenmesi gerekmektedir. Genel Kurulun çalıştığı günlerde rehberlik hizmeti verilememektedir; lütfen teyit ediniz.

TBMM’yi tanımak ve ziyaret etmek isteyen sivil toplum kuruluşlarının, imzalı talep yazısının başvuru sayfasında ilgili alana yüklenmesi gerekmektedir. Genel Kurulun çalıştığı günlerde rehberlik hizmeti verilememektedir; lütfen teyit ediniz.

Sayın TBMM Üyelerinin ziyaretçisi olarak gelen gruplar için, antetli kâğıda yazılmış Sayın Milletvekilimiz tarafından imzalı talep yazısının başvuru sayfasında ilgili alana yüklenmesi gerekmektedir. Genel Kurulun çalıştığı günlerde rehberlik hizmeti verilememektedir; lütfen teyit ediniz.

Örnek başvuru formunu incelemek için tıklayınız.

Soru, görüş ve önerileriniz için 0 (312) 420 68 87 telefonu arayabilir, rehberlik@tbmm.gov.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.