CHP'NİN GRUP BAŞKANVEKİLLERİ DEĞİŞMEDİ
2004-10-01 - 14:30
CHP'NİN GRUP BAŞKANVEKİLLERİ DEĞİŞMEDİ
Samsun Milletvekili Haluk Koç ve İzmir Milletvekili Kemal Anadol ilk turda, İstanbul Milletvekili Ali Topuz ise 2. turda yeniden grup başkanvekili seçildiler.
CHP Meclis Grup Toplantısında grup başkanvekillikleri için seçim yapıldı ve Samsun Milletvekili Haluk Koç ve İzmir Milletvekili Kemal Anadol ilk turda, İstanbul Milletvekili Ali Topuz ise 2. turda yeniden grup başkanvekili seçildiler.

CHP Grup toplantısında yapılan grup başkanvekilliği seçiminde Samsun Milletvekili Haluk Koç ve İzmir Milletvekili Kemal Anadol ilk turda, İstanbul Milletvekili Ali Topuz ise ikinci turda yeterli oyu sağladılar.

Grup toplantısında ilk tur oylamaya 161 milletvekili katıldı. Haluk Koç 131, Kemal Anadol ise 100 oy alarak grup başkanvekilliklerine seçilirken, diğer adaylar Yalova Milletvekili Muharrem İnce 68, İstanbul Milletvekili Ali Topuz 60, Konya Milletvekili Atilla Kart 49, İstanbul Milletvekili Ali Kemal Kumkumoğlu 40, Tekirdağ Milletvekili Mehmet Nuri Saygun ise 31 oy aldı.

İkinci tur seçimlerde üçüncü grup başkanvekilliği için Yalova Milletvekili Muharrem İnce ile İstanbul Milletvekili Ali Topuz yarıştı. Bu turda Topuz 92 oyla yeniden bu göreve seçilirken Muharrem İnce 69 oyda kaldı.

CHP TBMM Grubu'nda Meclis idare amirliği ve katip üyelikleri için seçim sürüyor.