KEİPA ORGANLARI

ASAMBLE BAŞKANLIK DİVANI

BAŞKAN

 

Sn. Sergey NARYSHKİN 
 

 

Altı ay/ rotasyon

Rusya Federasyonu

 

BAŞKAN YARDIMCILARI

Sn. Musa GULİYEV

Sn.  Simeon KEDİKOGLOU

Haziran 2015 - Haziran 2017

Haziran 2015 - Haziran 2017

Azerbaycan

 Yunanistan

Sn. Violeta IVANOV

 

Haziran 2015 - Haziran 2017

Moldova

sn. Lyudmila BOKOVA

Haziran 2015 - Haziran 2017

 

Rusya

Sn. Igor BECIC

 

Haziran 2015 - Haziran 2017

 

Sırbistan

MALİ İŞLERDEN SORUMLU BAŞKAN YARDIMCISI

 

Sn. Gagik MINASYAN

Haziran 2015 - Haziran 2017

Ermenistan

 

 

DAİMİ KOMİTE


A. ULUSAL DELEGASYON BAŞKANLARI

Sn. Namik DOKLE

ARNAVUTLUK

Dış Siyaset Daimi Parlamenter Komitesi Üyesi

Sn. Gagik MINASYAN

ERMENİSTAN

Finansal Kredi ve Bütçe İşleri Daimi Komitesi Başkanı

Sn. Musa GULIYEV

AZERBAYCAN

Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Meclisi Finansal Krediler ve Bütçe İşleri Daimi Komitesi Başkan Yardımcısı

Sn. Polina KARASTOYANOVA

BULGARİSTAN

Bulgaristan Cumhuriyeti Milli Meclisi Kültür ve Medya Komitesi Başkanı

Mr. Tedo JAPARIDZE

GÜRCİSTAN

Gürcistan Parlamentosu Dış İlişkiler Komitesi Başkanı

Sn. Konstantinos MORFIDIS

YUNANİSTAN

Yunanistan Parlamentosu Kamu Yönetimi, Kamu ve Adalet Daimi Komitesi Üyesi

Sn. Violeta İVANOV

MOLDOVA

Moldova Cumhuriyeti Parlamentosu Dış İlişkiler ve Avrupa Entegrasyonu Komitesi Üyesi

Prof. Dr. Gheorghe Vlad NISTOR

ROMANYA

Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı

Sn. Mikheil YEMELYANOV

RUSYA

Rusya Federasyonu Federal Asamblesi Devlet Duması Ekonomi Politikaları, Girişimcilik ve Yenilikçi Kalkınma Komitesi Birinci Başkan Yardımcısı

Sn. Igor BECIC

SIRBİSTAN

Sırbistan Cumhuriyeti Milli Meclisi Başkan Yardımcısı

Sn. Ramazan CAN

TÜRKİYE

TBMM Dilekçe Komisyonu Katip Üyesi

Sn. Lyudmila DENISOVA

UKRAYNA

Ukrayna Yüce Radası Sosyal Politikalar, istihdam ve Emeklilik Komitesi Başkanı

B. DAİMİ ÜYELER

A. Başkanlık Divanı Üyeleri

BAŞKAN

 Sn. Sergey NARYSHKİN

Rusya Federasyonu

Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duması Başkanı

BAŞKAN YARDIMCILARI

Sn. Musa GULİYEV

AZERBAYCAN

KEİPA Azerbaycan Delegasyonu Başkanı Vekili

Sn. Simeon KEDİKOGLOU

YUNANİSTAN

KEİPA Yunanistan Delegasyonu Üyesi

Sn. Violeta İVANOV

MOLDOVA

KEİPA Moldova Delegasyonu Başkanı

Sn. Sn. Lyudmila BOKOVA
Sn. İgor BECİC

RUSYA
SIRBİSTAN

KEİPA Rusya Delegasyonu Üyesi
KEİPA Sırbistan Delegasyonu Başkanı

MALİ İŞLERDEN SORUMLU BAŞKAN YARDIMCISI

 

Sn. Gagik MİNASYAN

ERMENİSTAN

KEİPA Ermenistan Delegasyonu Başkanı

. Komisyon Başkanları

Sn. Musa GULİYEV

AZERBAYCAN

KEİPA Ekonomi, Ticaret, Teknoloji ve Çevre İşleri Komisyonu Başkanı

Sn. Michael YEMELIANOV

RUSYA

KEİPA Hukuki ve Siyasi İşler Komisyonu Başkanı

Sn. Ioan VULPESCU

ROMANYA

KEİPA Kültür, Eğitim ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı

 

 

 

ASAMBLE KOMİSYONLARI

Ekonomi, Ticaret, Teknoloji ve Çevre İşleri Komisyonu

Başkan

Sn. Krasimir VELCHEV 

Bulgaristan

 

Başkan Yardımcıları

Sn.

 

Sn. Veroljub ARSİC

Sırbistan

 

Üyeler

Sn. Erion BRAÇE

Arnavutluk

Sn. Gagik MINASYAN
​Sn. Mikhael MELKUMYAN

Ermenistan

Sn. Ayaz ORDUDJEV

Azerbaycan

sn. Pavel HRİSTOV        

Bulgaristan

Sn. Zviad KVACHANTIRADZE
Sn. Gela SAMKHARAULI

Gürcistan

Sn. Konstantinos SELTSAS
​Sn. Sofia VOULTEPSI

Yunanistan

Sn. Marchel RADUCAN                                                                  Sn. Angel AGACHE

Moldova

Sn. Tifon BELACURENCU
Sn. Lucian Nicolae BODE
Sn. Marian VASILIEV

Romanya

Sn. Nikolay KOLOMEYTSEV
Sn. Saliya MURZABAEVA
Sn. ----------------------
Sn. Nikolay POJİTKOV

Rusya 

Sn. Veroliub ARSIC
Sn. Katarina RAKIC

Sırbistan

Sn. Sabri ÖZTÜRK  
Sn. Ahmet DEMİRCAN
Sn. Mahmut Celadet GAYDALI

Türkiye

Sn.Viktor KRYVENKO                                                                      Sn. Ivan KYRYLENKO                                                                        Sn. Mykola SKORYK

 Ukrayna

 

 

Hukuki ve Siyasi İşler Komisyonu

Başkan

Sn. Michael YEMELYANOV

Rusya

Başkan Yardımcıları

Sn. 

     

Sn. Mikheil MACHAVARIANNI

Gürcistan

Sn. Namık DOKLE
Sn. Gent STRZIMIRI

Arnavutluk

Sn. Hovhannes MARGARYAN

Ermenistan

Sn. Michael ZABELI 
Sn. .............................

Azerbaycan

Sn. Petar KANEV          

Bulgaristan

Sn. Tedo JAPARIDZE

Gürcistan

Sn. Konstantinos MORFIDIS
Sn. Symeon KEDIKOGLOU

Yunanistan

Sn. Violeta IVANOV

Moldova

Prof. Dr. Gheorge Vlad NISTOR
Sn. Stefan Liviu TOMOIOAGA

Romanya

Sn. Ivan DEMCHENKO
Sn. Evgeny GROMYKO
Sn. Michael AFANASOV

Rusya 

Sn. İgor BECİC
Sn. Bojan KOSTRES

Sırbistan

Sn. Ramazan CAN
Sn. Metin GÜNDOĞDU
Sn. Bülent Yener BEKTAŞOĞLU

Türkiye

Sn. Refat CHUBAROV                                                                   Sn. Andriy GORDEEV                                                                    Sn. Olena MASORINA

Ukrayna

 

 

 

 

 

Kültür, Eğitim ve Sosyal İşler Komisyonu

Başkan

Sn. Ioan VULPESCU

 Romanya

 Yardımcıları

Sn. 

Türkiye

Sn. Serhiy KUNITSYN

Ukrayna

Sn. Florion MIMA

Arnavutluk

Sn. Aram MANUKYAN

Ermenistan

Sn. Zhala ALİYEVA

Azerbaycan

Sn. Polina KARASTOYANOVA                                                            Sn. Petar KANEV (Üye Vekili)

Bulgaristan

Sn. Dimitrios RIZOS
Sn. Olympia TELIGIORIDOU

Yunanistan

Sn. Vladimir TURCAN

Moldova

Sn. Eduard Stelian MARTIN

Romanya

Sn. Ildar GILMUTDINOV
Sn. Ekaterina KUZMICHEVA
Sn. Dmitry NOSOV
Sn. Liudmila BOKOVA

Rusya 

Sn. Ana NOVKOVIC
Sn. Zoltan PEK

Sırbistan

Sn. Özcan ULUPINAR
Sn. Uğur BAYRAKTUTAN
Sn. Atila KAYA

Türkiye

Sn. Lyudmila DENISOVA                                                                Sn. Olexiy KYRYCHENKO                                                                 

Ukrayna