TBMM’NİN REHBER EŞLİĞİNDE GEZİLMESİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dâhilinde gerçekleştirilmektedir.

Türkiye Büyük Millet Meclisini ziyarete gelecek olan grupların temsilcileri, gezi tarihinden en az iki gün önceden TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Ziyaretçi Kabul Yönlendirme ve Rehberlik Bürosuna ait 0 312 420 68 87 numaralı telefonu aramak suretiyle randevu talebinde bulunabilirler.

Randevu almak suretiyle gelen tüm gruplara,  TBMM Genel Kurul Salonu dinleyici locasında TBMM'nin tarihçesi, bina ve yerleşke ile ilgili yapılacak sunumun ardından 15 Temmuz hain darbe girişiminde hasar gören alanlar gezdirilmektedir.

Pazartesi, Cuma ve Cumartesi günleri gerçekleştirilen ziyaretlerde yabancı konuklar için İngilizce sunum yapılmaktadır.

*Grup gezi talepleri en fazla 90 kişiyle sınırlandırılmaktadır.

*Halk Günü gezi programının yapıldığı her ayın ilk cumartesi günü ise vatandaşlarımıza daha kapsamlı ve anlaşılır hizmet verebilmek gayesiyle öğrenci grupları alınmayacaktır.

*TBMM Genel Kurulunun çalışma gün ve saatlerinde yapılan değişiklikler, ilgili büro tarafından randevu verilmiş gruplara telefonla bildirilerek ziyaretlerin ileriki bir tarihe alınması istenebilir.


Ek: Başvuru Dilekçesi Örneği