DUYURULAR

STENOGRAFİ KURSU SINAV SONUÇLARINA İLİŞKİN DUYURU

Kurumumuz Tutanak Hizmetleri Başkanlığında çalıştırılmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı Stenografi Kursu ve Stenograflık Yönetmeliği hükümleri uyarınca (40) adet stenograf yardımcısı alınması amacıyla açılan sınavda başarılı bulunan ve istenilen belgeleri göndererek kursa katılmaya hak kazanan (59) kursiyere ilişkin liste aşağıda yer almaktadır.

Stenografi kursuna katılacak kursiyer listesi

Stenografi Kursu, 3 Eylül 2018 – 2 Ağustos 2019 tarihleri arasında Personel Hizmet Binası Eğitim Salonunda hafta içi 10.00 -12.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.
İlanen duyurulur. 01.08.2018

Bilgi İçin: Tutanak Hizmetleri Başkanlığı 0 (312) 420 79 99


Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu için tıklayınız.

GÜVENLİK SORUŞTURMASI VE ARŞİV ARAŞTIRMASI FORMU DOLDURULURKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

1-Formun, formatına uygun olarak 2 nüsha hatasız, eksiksiz ve silinti, kazıntı yapılmadan doldurulması esastır. (Formların bilgisayarda veya daktiloda doldurulması gerekmektedir.)
2-Bütün adresler (anne, baba ve kardeşler de dâhil) kısaltma yapılmaksızın, şehir, semt, cadde, sokak ve kapı numarası yazılmak suretiyle eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.
3-Nüfus Cüzdanı bilgilerinde (özellikle isimlerde) kesinlikle kısaltma yapılmayacaktır.
4-Nüfus Cüzdanı Sureti ile ilgili bölüm Nüfus Cüzdanı bilgileri ile aynı olacak (“Kütük Sıra No” bölümüne “Aile Sıra No” yazılacak), yeni Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı kullanan adaylar Kimlik Kartlarında yazılı bilgileri formda yer alan ilgili alanlara yazacak diğer alanları boş bırakacaktır. Adaylar “onaylayan” bölümünü boş bırakacak bu bölüm TBMM İnsan Kaynakları Başkanlığı tarafından doldurulacaktır.
5-İki adet fotoğraf, formda belirtilen bölüme uygun boyutta kesilerek yapıştırılacaktır. Zımbalama yapılmayacak bilgisayar çıktısı fotoğraf kullanılmayacaktır.
6-Hakkınızda verilmiş mahkûmiyet veya halen devam eden ceza davası var ise ilgili yer işaretlenerek, okunaklı bir karar sureti forma eklenecektir.
7-Her 2 nüsha da tarih atılarak imzalanacaktır.
8-Formlar boş veya dolu iken fotokopi ile çoğaltılmayacak, iki nüshada ayrı ayrı bilgisayar çıktısı olarak alınacaktır.
Not: Kardeş sayısı beşten fazla olanlar yine bilgisayar ile beyaz dosya kâğıdına, formda belirtilen başlıklar altında aynı boyut ve puntoda 2 nüsha olarak yazabilecektir.