Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Türkiye Büyük Millet Meclisi
Genel Kurul Tutanağı
27. Dönem 2. Yasama Yılı
56. Birleşim 21/Şubat /2019 Perşembe
Ulaşmak İstediğiniz sayfa aralığını giriniz.
Önceki Sayfa Sonraki Sayfa
Tutanak toplam 95 sayfadır.

2.- Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanı Ankara Milletvekili Mehmet Naci Bostancı'nın Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu ile Kamu Malî Yönetimi ve Kontrol Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi (2/1580) ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Raporu (S. Sayısı: 45)

X.- OYLAMALAR

1.- (S. Sayısı: 43) Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin oylaması

21 Şubat 2019 Perşembe

BİRİNCİ OTURUM

Açılma Saati: 14.00

BAŞKAN: Başkan Vekili Levent GÖK

KÂTİP ÜYELER: Mustafa AÇIKGÖZ (Nevşehir), Emine Sare AYDIN YILMAZ (İstanbul)

-----0-----

BAŞKAN - Değerli milletvekilleri, Türkiye Büyük Millet Meclisinin 56'ncı Birleşimini açıyorum.

Toplantı yeter sayısı vardır, görüşmelere başlıyoruz.

III.- OTURUM BAŞKANLARININ KONUŞMALARI

1.- Oturum Başkanı TBMM Başkan Vekili Levent Gök'ün, Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ı uzun bir aradan sonra Türkiye Büyük Millet Meclisinde görmekten mutluluk duyduğuna ilişkin konuşması

BAŞKAN - Değerli milletvekilleri, bugün özel bir gün yaşıyoruz. Türk siyasetinin duayeni, Türkiye Büyük Millet Meclisinin geçici başkanlarından, değerli devlet adamı, değerli büyüğüm Sayın Deniz Baykal'ı bugün uzun bir aradan sonra Türkiye Büyük Millet Meclisinde görmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Sayın Baykal'a aramıza hoş geldiniz diyorum. (Alkışlar)

IV.- ANT İÇME

1.- Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın, ant içmesi

BAŞKAN - Değerli milletvekilleri, daha önceki birleşimlerde mazereti nedeniyle ant içememiş olan Antalya Milletvekilimiz Sayın Deniz Baykal'ı ant içmek üzere kürsüye davet ediyorum.

Buyurun Sayın Baykal. (Ayakta alkışlar)

(Antalya Milletvekili Deniz Baykal ant içti)

(Alkışlar)

BAŞKAN - Sayın Baykal'ı kutluyorum.

Sayın Baykal bugün hepimize bir büyük mücadele örneğini, hayata, siyasete ve toplumuna karşı sorumluluk duygusunu ve büyük iddiasını bir kez daha göstermiştir. Kendisine sağlık ve esenlikler dilerim, tekrar tebrik ederim.

Değerli milletvekilleri, değerli gruplarımızın grup başkan vekilleri Sayın Baykal'ın yemin töreniyle ilgili olarak duygu ve düşüncelerini ifade edecekler. Şimdi kendilerine söz vereceğim.

Sayın Akçay…

V.- AÇIKLAMALAR

1.- Manisa Milletvekili Erkan Akçay'ın, Antalya Milletvekili Deniz Baykal'a geçmiş olsun dilekleriyle birlikte "Hoş geldiniz." dediklerine ilişkin açıklaması

ERKAN AKÇAY (Manisa) - Teşekkür ederim Sayın Başkan.

Türk siyasi hayatımızın mümtaz şahsiyeti, ülkemize uzun yıllar kıymetli hizmetler veren değerli devlet adamı, Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Sayın Deniz Baykal'ın uzun nekahet döneminden sonra Türkiye Büyük Millet Meclisinde aramıza katılmalarından dolayı mutlu olduğumuzu ifade ediyoruz ve kendilerine hoş geldiniz diyoruz. Ayrıca Sayın Baykal'a geçmiş olsun dileklerimizle birlikte bundan sonraki hayatında da sağlık, sıhhat, afiyet ve mutluluklar temennisiyle birlikte ülkemize nice hizmetlerini diliyoruz.

Saygılar sunuyorum.

Teşekkür ederim. (Alkışlar)

BAŞKAN - Teşekkür ederim.

İYİ PARTİ Grubu adına Behiç Bey, buyurun.

2.- Mersin Milletvekili Behiç Çelik'in, Antalya Milletvekili Deniz Baykal'a geçmiş olsun dilekleriyle birlikte "Hoş geldiniz." dediklerine ilişkin açıklaması

BEHİÇ ÇELİK (Mersin) - Sayın Başkan, çok teşekkür ediyorum.

Kendisini yakından izlediğim Türk akademik hayatına ve siyasi hayatına büyük katkıları olmuş Antalya Milletvekili Sayın Deniz Baykal'ı yemin merasimi münasebetiyle Genel Kurul salonunda sağlık ve afiyet içinde görmekten grubum adına büyük mutluluk duymaktayım. Kendisine Yüce Mevla'dan bundan sonraki yaşamında daha sağlıklı, huzurlu bir yaşam diliyorum. Ve kendilerinin, bundan sonra, siyasete, devlet yönetimine katkılarını beklemekteyiz. Kendilerine tekrar sağlık ve afiyetler dilerim.

Çok teşekkür ederim. (Alkışlar)

BAŞKAN - Teşekkür ederim.

4

Önceki Sayfa Sonraki Sayfa

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki