Turkiye Buyuk Millet Meclisi

HAKAN SUAT ÖLMEZ
  Bilgi ve Bilişim Hizmetleri Genel Sekreter Yardımcısı (Bilgi ve Bilişim Hizmetleri)
Telefon: +90 (312) 420 66 75
  +90 (312) 420 66 76
Faks: +90 (312) 420 66 81
E-Posta: hakansuat.olmez@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1972 yılında Kırşehir’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kırşehir’de tamamladı. 1995 yılında Erciyes Üniversitesi İ.İ.B.F İşletme Bölümünü bitirdi. 2004 yılında İngiltere, Essex Üniversitesi, Hukuk Fakültesinde, Bilişim Teknolojileri, Medya ve E-Ticaret Hukuku Yüksek Lisansını üstün başarı (distinction) ile tamamladı. İlk Memuriyetine 1996 yılında, Maliye Bakanlığı, Gelirler Genel Müdürlüğü’nde Devlet Gelir Uzman Yardımcısı olarak başladı. 1998 yılında ise Rekabet Kurumu, Rekabet Uzman Yardımcılığı sınavını kazanarak bu kuruma geçti. 2002 yılında Rekabet Uzmanı, 2009 yılında Rekabet Başuzmanı, 2011 yılında Mesleki Koordinatör olmuştur. 2015 yılında 3. Denetim ve Uygulama Dairesi Başkanı olarak atanmıştır. Bu görevi yürütürken 2015-2017 yılları arasında 2. Denetim ve Uygulama Dairesi başkanlığını da vekaleten yürütmüştür. Rekabet Kurumu adına Ulusal Et Konseyi Üyesi, Ulusal Süt Konseyi Üyesi, Kültür Bakanlığı Telif Hakları Uzlaştırma Komisyonu Üyeliği yapmıştır. Ayrıca Gıda Komitesi çalışmalarına Rekabet Kurumunu temsilen katılmıştır. 2018 Eylül ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi Bilgi ve Bilişim Hizmetleri Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirilmiştir. Halen bu görevi yürütmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki