Turkiye Buyuk Millet Meclisi

MEHMET TOPACA
 Araştırma Hizmetleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı
Telefon: +90 (312) 420 29 82
  +90 (312) 420 29 83
Faks: +90 (312) 420 78 00
E-Posta: topaca@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1985 Yılında Antalya/Manavgat’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Manavgat’ta tamamladı. 2008 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimine Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji anabilim dalında devam etmektedir.

Memuriyet hayatına 2009 yılında Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünde, Başbakanlık Uzman Yardımcısı olarak başladı. 2013 yılında “Bakan Yardımcılığı ve Diğer Ülke Uygulamaları” konulu tez çalışması ve yeterlik sınavı sonucunda aynı Genel Müdürlüğe Başbakanlık Uzmanı olarak atandı. 2018 yılında TSE Genel Kurulu Başbakanlık temsilcisi olarak görevlendirildi. Temmuz 2018’de TBMM Kanunlar ve Kararlar Başkanlığına Yasama Uzmanı olarak atandı.

Aralık 2018’den bu yana TBMM Araştırma Hizmetleri Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki