Turkiye Buyuk Millet Meclisi

MEHMET ÇOBAS
 
Telefon:
Faks:
E-Posta:
Özgeçmiş

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 1991 yılında tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimine İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nde devam etmektedir. Meslek hayatına 1992 yılında PTT Genel Müdürlüğü’nde Avukat-Hukuk Müşaviri olarak başlayan Sayın ÇOBAS, 1996 ile 2005 yılları arasında Türk Telekomünikasyon A.Ş.’de Avukat-Hukuk Müşaviri, Birinci Hukuk Müşavirliği, Özelleştirme Danışmanlığı, Türk Telekom Değer Tespiti, Satışı ve Halka Arz Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Sayın ÇOBAS, 2005 yılından itibaren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nda Bakan Hukuk Danışmanlığı,2016-2018 arası T.C. Başbakanlık’ta Başbakan Hukuk Başmüşavirliği, 2018-2019 arası TBMM Başkanı Hukuk Başmüşavirliği görevlerini yürütmüştür. 12.12.2018 tarihinden beri TBMM Başkanı Başhukuk Danışmanı görevi yanında TBMM Hukuk Hizmetleri Başkanı görevini de yürütmektedir. Sayın Çobas, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki