Turkiye Buyuk Millet Meclisi

ABDURRAHMAN GÜNER
 Kanunlar ve Kararlar Başkanlığı Başkan Yardımcısı
Telefon: +90 (312) 420 53 86
  +90 (312) 420 53 89
Faks: +90 (312) 420 67 80
E-Posta: abdurrahman.guner@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1982 yılında Bingöl’de doğdu. Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2004 yılında mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Amerika Birleşik Devletleri Syracuse Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 2014 yılında tamamladı. Doktora çalışmalarına ise Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde devam etmektedir. Meslek hayatına 2006 yılında Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığında Başbakanlık Uzman Yardımcısı olarak başladı. 2007 yılında Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğüne atandı. “İdare Hukukunda Kazanılmış Hak İlkesi” konulu tez çalışması ve yeterlik sınavı neticesinde 2009 yılında Başbakanlık Uzmanı olarak atandı. 2018 yılında Yasama Uzmanı olarak Kanunlar ve Kararlar Başkanlığına atandı. Aralık 2018 den beri Kanunlar ve Kararlar Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olup, çok iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki