Turkiye Buyuk Millet Meclisi

ADİL MAHMUT EROĞLU
 İnsan Kaynakları Başkanlığı Başkan Yardımcısı
Telefon: +90 (312) 420 70 13
  +90 (312) 420 70 14
Faks: +90 (312) 420 70 03
E-Posta: adilmahmut.eroglu@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1964 yılında Karaali’de doğdu. İlkokulu Karaali’de, lise öğrenimini Ankara Merkez İmam Hatip Lisesinde, Üniversite öğrenimini Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde tamamladı. 1987 yılında Orman Genel Müdürlüğünde göreve başladı. Orman Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığında çalışmakta iken 1996 yılında Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğüne Şef olarak atandı. Başbakanlık Bakanlar Kurulu Sekreterliği, Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı, Özel Kalem Müdürlüğünde Özel Kalem Müdürü, Daire Başkanı unvanlarında çalıştı. 2018 yılında TBMM Yasama Uzmanlığına atandı. 19.02.2019 tarihinden itibaren TBMM İnsan Kaynakları Başkanlığında Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki