Turkiye Buyuk Millet Meclisi

SELÇUK GİŞİ
  Yasama ve Denetim Hizmetleri Genel Sekreter Yardımcısı(Yasama ve Denetim Hizmetleri)
Telefon: +90 (312) 420 66 71
  +90 (312) 420 66 72
Faks: +90 (312) 420 67 74
E-Posta: selcuk.gisi@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1982 yılında Kahramanmaraş/Göksun’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Kahramanmaraş’ta tamamladı. 2004 yılında Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümünü bitirdi. 2009 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İdare Hukuku Bilim Dalında yüksek lisans eğitimini, 2016 yılında ise Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalında doktora eğitimini tamamladı. 2010-2011 yılları arasında İngiltere Sheffield Üniversitesinde staj eğitiminde bulundu. Memuriyete Başbakanlıkta Uzman Yardımcısı olarak başladı. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü ile Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünde sırasıyla Başbakanlık Uzman Yardımcılığı, Başbakanlık Uzmanlığı, Grup Başkanlığı ile Personel ve Prensipler Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yaptı. Türkiye Büyük Millet Meclisinde Yasama Uzmanlığı ve Kanunlar ve Kararlar Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 2019 Şubat ayından itibaren Türkiye Büyük Millet Meclisi Yasama ve Denetim Hizmetlerinden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürütmektedir. İngilizce bilmektedir. Hukuk alanında yayımlanmış bir kitabı ve makaleleri bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki