Turkiye Buyuk Millet Meclisi

GÖKMEN TOPLU
 Dış İlişkiler ve Protokol Başkanlığı Başkan Yardımcısı
Telefon: +90 (312) 420 67 60
  +90 (312) 420 67 44
Faks: +90 (312) 420 67 56
E-Posta: gokmen.toplu@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1979 yılında Muş’ta doğdu. Orta ve lise öğretimini Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Atılım Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü programını tamamlamasının ardından eğitimine ABD’de devam etti. New York’ta bulunan Dowling College’da Sosyal Bilimler programında lisans, Long Island University Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde ise yüksek lisans programını tamamladı. Long Island University Siyaset Bilimi bölümünde bölüm asistanı olarak çalışmaya hak kazandı. Daha sonra Birleşmiş Milletler Genel Merkezi Kamu Enformasyon Birimi’nde (UN/DPI) çeşitli projelerde çalıştı. 2008-2013 yılları arasında BM Nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği, Basın Müşavirliği biriminde görev yaptı. 2013 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yaparak Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri olarak göreve başladı. Mayıs 2018’de TBMM Dış İlişkiler ve Protokol Başkan Yardımcılığına atandı. iyi derecede İngilizce ve orta derecede Korece bilmektedir. Evlidir.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki