Turkiye Buyuk Millet Meclisi

İBRAHİM HAKKI POLAT
  İdari, Mali ve Teknik Hizmetler Genel Sekreter Yardımcısı (İdari, Mali ve Teknik Hizmetler)
Telefon: +90 (312) 420 66 78
  +90 (312) 420 66 79
Faks: +90 (312) 420 66 81
E-Posta: ibrahimhakki.polat@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1973 yılında Bayburt’ta doğdu. İlk ve orta eğitimini Bayburt’ta tamamladı. 1990 yılında Bayburt İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Yükseköğrenimini 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünde tamamladı. 2007 yılında ABD-Tennessee Üniversitesinde Muhasebe (MAC) ve İşletme (MBA) dallarında çift yüksek lisans yaptı. Halen Afyon Kocatepe Üniversitesi Kamu Ekonomisi Bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir. İlk Memuriyetine 1996 yılında, Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzman Yardımcısı olarak başladı. 1999 yılında Hesap Uzmanı, oldu. 2006 yılında Baş Hesap uzmanlığına atandı. 2007 yılında Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanı olarak görev aldı. 2010 yılında Ankara Mali Suçları Araştırma (MASAK) Başkan Yardımcısı olan POLAT 4 yıl bu görevi yürüttükten sonra 2014 yılında MASAK Başkanı oldu. Nisan 2016 tarihinde Bakanlar Kurulu kararıyla Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu’na Kurul Üyesi olarak atandı. 2017 Aralık ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi İdari, Teknik ve Mali İşler Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi. Halen bu görevi yürütmektedir. İyi derece İngilizce ve orta derece Arapça bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki