Turkiye Buyuk Millet Meclisi

LEVENT YAZICI
 Destek Hizmetleri Başkanlığı Başkanı
Telefon: +90 (312) 420 71 01
  +90 (312) 420 71 02
Faks: +90 (312) 420 71 03
E-Posta: levent.yazici@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1978 tarihinde Artvinin Yusufeli ilçesinde doğan Sayın Levent YAZICI ilk, orta ve lise tahsilini Rize ilinde tamamlamış olup 1997 yılında girmeye hak kazandığı Uludağ Üniversitesi İİBF İşletme Bölümünden mezun olmuştur.

2005 yılında Mülki İdare Amirliği mesleğine başlayan Sayın YAZICI bir yıl süreyle İngiltere’de bulunan Leicester Üniversitesinde İngiliz Dili ve Kamu Yönetimi Uygulamaları üzerine eğitim almıştır.

Sayın YAZICI Bilecik/İnhisar, Rize/Çamlıhemşin ve Rize/İkizdere ilçelerinde vekâleten kaymakamlık görevlerinde bulunmuş olup Edirne/Süloğlu, Erzurum/Çat, Siirt/Eruh ve Ankara/Bala ilçelerinde asaleten kaymakamlık görevlerini icra etmiştir.

Bala Kaymakamlığı döneminde İçişleri Bakanlığı tarafından Çin Halk Cumhuriyetinin Kamu Yönetimi Uygulamalarını yerinde görmek üzere Pekin ve Şangay illerinde Yüksek Devlet Memurları Eğitim Merkezinde 30 gün süreyle eğitim almıştır.

Bala Kaymakamlığı görevi sonrasında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde Belediye Hizmetleri Dairesine Şube Müdürü olarak atanan Sayın YAZICI bu görevinde iken 5 ay süreyle Brüksel’de Avrupa Birliğinin Uluslararası İşbirliği ve Kalkınma Komisyonunda ( Directorate General For International Cooperation And Development ) Ulusal Uzman olarak çalışmıştır.

Bu görev dönüşü İçişleri Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığında Dış İlişkiler ve İnsan Haklarından sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine atanmıştır.

03/04/2017 tarihinde TBMM Destek Hizmetleri Başkanlığına atanan YAZICI evli olup 3 çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki