Turkiye Buyuk Millet Meclisi

MEHMET ZEKİ MİRVELİOĞLU
 İşletme ve Yapım Başkanlığı Başkanı
Telefon: +90 (312) 420 72 71
  +90 (312) 420 72 72
Faks: +90 (312) 420 20 01
E-Posta: m.zekimirvelioglu@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1969 Yıllında Ağrı’da doğdu. İlkokul ve ortaokulu Erzurum ve Samsun’da, Lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1992 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Daha sonra 1997 yılında aynı üniversitede İnşaat Mühendisliği Bölümü Hidromekanik ana bilim dalında yüksek lisansını tamamladı. 1994-1996 yılları arasında Kırıkkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde Araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2003 yılına kadar kendi kurduğu mühendislik firmasının yöneticisi olarak çalıştı. 2003 yılından itibaren Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’ında Mühendis, Yapım Şube Müdürü ve Uzman kadrosunda çalıştı ve sırasıyla Kastamonu, Diyarbakır ve Antalya İl Müdürlüklerinde İl Müdürlüğü yaptı. 2012 yılından 2015 yılı sonuna kadar Havelsan A.Ş.’de İnşaat ve Tesisler Müdürü olarak çalıştı. 2015 yılı sonundan Haziran 2016 tarihine kadar Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nda şube müdürü olarak çalışırken 15 Temmuz 2016 tarihinde İşletme ve Yapım Başkanı olarak atandı. İyi derecede Arapça ve İngilizce bilmekte olup; evli ve 5 çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki