Turkiye Buyuk Millet Meclisi

FEHMİ MURAT TURAN
 
Telefon:
Faks:
E-Posta:
Özgeçmiş

1970 Malatya doğumlu olan Fehmi Murat TURAN, ilköğrenimini Muş, orta ve lise öğrenimini Erzurum’da tamamladı. Lisans eğitimini, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünde birincilikle tamamladı. Çalışma hayatına, 1992-1993 yıllarında Bahçelievler Belediyesi’nde başladı. 1994-1995 yıllarında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Başkan Danışmanlığında ve Şehir Planlama Müdürlüğünde görev aldı. Bu görevi sırasında İstanbul imar planları yapımı ve İSKİ Su Havzaları Koruma Yönetmeliği hazırlanması çalışmalarında bulundu. 1995-2006 yılları arasında Beyoğlu Belediyesi Planlama Müdürlüğü görevine getirildi. Bu görev sırasında Hasköy-Sütlüce ve Kasımpaşa imar planlarını yaptı. 2006-2011 yılları arasında İstanbul İl Özel İdaresi Etüt-Proje Müdürlüğü yaptı. Bu görevi sırasında çok sayıda tarihi eserin projelendirilmesi, restorasyonu ve konservasyon çalışmalarını gerçekleştirdi. 2011-2016 yılları arasında İstanbul İl Özel İdaresi ve Üsküdar Belediyesi’nde Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü yaptı. Bu süreç içinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ankara 1. Bölge Tabiat Varlıkları Koruma Komisyon Üyeliği yaptı.

Fotoğraf sanatı konusunda uluslararası ve ulusal ödülleri bulunan TURAN, evli ve 5 çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki