Turkiye Buyuk Millet Meclisi

AHMET YURTMAN
 Milletvekili Hizmetleri Başkanlığı Başkanı
Telefon: +90 (312) 420 70 11
  +90 (312) 420 70 12
Faks: +90 (312) 420 25 91
E-Posta: ahmet.yurtman@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1959 yılında Rize’de doğdu. İlkokulu bitirdikten sonra hafızlık yaptı. Rize İmam Hatip Lisesi ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni bitirdi. 1985 yılında Üsküdar İmam Hatip Lisesi’nde öğretmenliğe başladı. İstanbul’un değişik ilçelerinde 27 yıl öğretmen ve idareci olarak görev yaptı.

Ortaöğretim yıllarında Rize MTTB yönetiminde başladığı sivil toplum çalışmalarına; Ensar Vakfı, Birlik Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, MGV, ÖNDER, TİYEMDER, İHH, Rize Eğitim ve Kültür Derneği, RİDEVA, İstanbul Sivil İnisiyatif Grubu, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Sivil İnisiyatif Grubu, Türkiye Platformu, İstanbul Emek Platformu, Kent Konseyi Yönetimi, Türkiye Gönüllü Kuruluşlar Birliği vb…….sivil toplum kuruluşlarının çeşitli kademelerinde görev aldı.

Memur-Sen İstanbul İl Başkanlığı (12 yıl),

Eğitim-Bir-Sen İstanbul Şube Başkanlığı (12 yıl),

Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) Genel Başkanlığı (6 yıl),

Karadeniz İlleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcılığı (4 yıl),

Türkiye Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Genel Başkan Yrd. (4 yıl) görevlerinde bulundu.

2010 yılında “KARDEŞLİK PROJESİ” ne destek olmak amacıyla RİDEF Başkanı olarak 50-80 kişilik gruplarla Diyarbakır, Van, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Batman, Elazığ, Bitlis, Edirne ve Çanakkale illerine giderek üst düzey yönetici ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte sosyal ve kültürel faaliyetlerin yapılmasına öncülük etti.

2012 yılında Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı. Öncelikle engelli öğrencilerimiz için eğitim kampüsü yapılması, Avrupa Birliği Projeleri, eğitimde inovasyon uygulamaları, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler, vakıf, dernek, veli, öğretmen ve öğrencilerle ilgili çeşitli çalışmalar yaptı.

2014 yılında Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı. Avrupa Birliği projelerini burada da devam ettirdi. Eğitimin kalitesini arttırmak, milli ve manevi değerlere bağlı bir nesil yetiştirmek için mevcut okullarda yaptığı çalışmalarının yanında örnek bir proje olarak Hafızlık İmam Hatip Okulunu açtı.

2016 yılının şubat ayında Başkan Müşaviri olarak TBMM’deki görevine başladı. Aynı yılın temmuz ayında Milletvekili Hizmetleri Başkanı olarak atandı. Halen bu görevi yürütmektedir.

Ahmet YURTMAN evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki