Turkiye Buyuk Millet Meclisi

MEHMET CEVDET YAŞAR
 
Telefon:
Faks:
E-Posta:
Özgeçmiş

1966 yılında Şanlıurfa-Birecik’te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Gaziantep’in Nizip ilçesinde tamamladı. 1984 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.İlk göreve başladığı Ulaştırma Bakanlığı Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğünde Avukat, Müşavir Avukat, Hukuk Müşaviri, Bölge Hukuk Müşaviri görevlerinde bulundu. 2007-2011 yılları arasında Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğünde Birinci Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı. 2011 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi Hukuk Müşaviri görevine atandı. 20.07.2016 tarihinden itibaren Türkiye Büyük Millet Meclisi Hukuk Hizmetleri Başkanı olarak görev yapmaktadır. Arabulucu ve Noterlik belgesi sahibidir.

Türkiye Futbol Federasyonunda Futbol Hakemliği ile sivil toplum örgütlerinde yöneticilik görevlerinde bulundu. Askerlik görevini ise Emirdağ Uzman Jandarma Okulunda Yedek Subay olarak tamamladı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki