Turkiye Buyuk Millet Meclisi

BATIKAN AKSOY
 İnsan Kaynakları Başkanlığı Başkan Yardımcısı
Telefon: +90 (312) 420 70 13
  +90 (312) 420 70 14
Faks: +90 (312) 420 70 03
E-Posta: batikanaksoy@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1984 yılında İzmir’de doğdu. 2008 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Gazi Üniversitesinde Siyaset ve Sosyal Bilimler, Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsünde (TODAİE) Kamu Yönetimi ve Hacettepe Üniversitesinde Siyaset Bilimi yüksek lisanslarını tamamladı. Halen Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim dalında doktora çalışmalarını sürdürmektedir.

Memuriyet hayatına Maliye Bakanlığında müfettiş yardımcısı olarak başladı. Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) koordinasyonunda kurulan ve faaliyet gösteren Güney Marmara Kalkınma Ajansında uzman olarak çalıştıktan sonra 2011 yılında TBMM’nin açmış olduğu yarışma sınavını kazanarak Yasama Uzman Yardımcısı oldu. Hazırlamış olduğu tez çalışmasının olumlu değerlendirilmesi ve yeterlik sınavlarının ardından Yasama Uzmanı olarak atandı. Kanunlar ve Kararlar Başkanlığına bağlı çeşitli bürolarda çalıştı ve TBMM Genel Kurulunda görev yaptı. 2019 yılında TBMM Başkanlığı Özel Kalem Müdürlüğünde görevlendirildi. 2020 yılında İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı olarak atandı. İyi derecede İngilizce bilmekte olup çeşitli konularda ulusal ve uluslararası kongrelerde sunduğu akademik bildirileri ve hakemli dergilerde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. Evlidir.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki