Turkiye Buyuk Millet Meclisi

MUHAMMET SAMİ ÇELİK
 İdari ve Mali İşler Başkanlığı Başkan Yardımcısı V.
Telefon: +90 (212) 236 35 79
Faks: +90 (212) 259 03 26
E-Posta:
Özgeçmiş

1979 İstanbul doğumlu olan Muhammet Sami ÇELİK aslen Çankırılıdır. İlköğrenimini Eyüpsultanda, orta ve lise öğrenimini Kartal Anadolu İHL’de tamamladı. Lisans eğitimini Dumlupınar Üniversitesi İİBF İktisat bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise İşletme bölümünde tamamladı. Çalışma hayatına 2002 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek AŞ’de başladı ve 8 yıl süreyle çeşitli görevlerde bulundu. 2010 Kasımda TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı bünyesinde Memur olarak göreve başladı. 2012 Haziran-2016 Haziran tarihleri arasında Restorasyon ve Teknik Uygulamalar Başkanlığı İdari İşler Şefliği görevini yürüttü. 2016 Haziran-2018 Mart tarihleri arasında İdari ve Mali İşler Başkan Yardımcılığı görevini vekaleten yürüttü. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görevleri bulunan ÇELİK, Almanca ve Arapça bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki