Turkiye Buyuk Millet Meclisi

İSMAİL KARGULU
 İnsan Kaynakları Başkanlığı Başkanı
Telefon: +90 (312) 420 70 01
  +90 (312) 420 70 02
Faks: +90 (312) 420 25 51
E-Posta: ismailkargulu@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1967 yılında Çankırı'da doğdu. İlkokulu Çankırı'da, Lise öğrenimini İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. İşletme Yönetimi dalında yüksek lisans yaptı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Bakanlık Müfettişliği, Sağlık Bakanlığında Personel Genel Müdür Yardımcılığı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulunda Personel Daire Başkanlığı, Türkiye Büyük Millet Meclisinde; Personel ve Özlük İşleri Müdürlüğü, Milletvekili Hizmetleri Başkanlığı, İnsan Kaynakları Başkanlığı, Genel Sekreter Yardımcılığı, Sağlık Bakanlığında; Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Halen Türkiye Büyük Millet Meclisinde İnsan Kaynakları Başkanı olarak görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki