Turkiye Buyuk Millet Meclisi

NAİM ÇOBAN
 Strateji Geliştirme Başkanlığı Başkan
Telefon: +90 (312) 420 67 31
  +90 (312) 420 67 32
Faks: +90 (312) 420 67 33
E-Posta: naimcoban@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1972 tarihinde Osmaniye / Kadirli’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Adana’da tamamladı. 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyal Siyaset Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamladı.

Milli Güvenlik Akademisinden 66’ncı Dönemde mezun oldu ve TODAİE 50’nci Dönem Kamu Diplomasisi Eğitim Programını tamamladı.

İş hayatına, 1996 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunda Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. Aynı kurumda bir süre Müfettiş ve Strateji Geliştirme Daire Başkanı olarak çalıştı.

Akabinde 2010-2011 yıllarında Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığında Satınalma Müdürü olarak görev yaptı. Aralık/2011 ayından bu yana da Strateji Geliştirme Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Ayrıca Kurum Kalite Yönetim Temsilciliği görevini yürütmekte olup EFQM Mükemmellik Modeli Değerlendirici Sertifikasına sahiptir.

Orta düzeyde İngilizce bilmekte olup evli ve bir çocuk sahibidir.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki