Turkiye Buyuk Millet Meclisi

HALİL İBRAHİM ERBAY
 Müzecilik ve Tanıtım Başkanlığı Başkan Yardımcısı
Telefon: +90 (212) 236 35 77
Faks: +90 (212) 227 66 73
E-Posta: hierbay@yahoo.co.uk
Özgeçmiş

1971 İstanbul doğumlu, ilk ve ortaöğretimini Fatih'te yaptı. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde yaptı. Daha sonra lisans üstü eğitimi için İngiltere'ye gitti. Londra Üniversitesi Doğu ve Afrika Araştırmaları Okulu (School of Oriental and African Studies) tarih bölümünde önce yüksek lisansını yaptı. Yine aynı okulda 19. yüzyıl Osmanlı tarihi üzerine doktorasını tamamladı.

2004 yılında Şanlıurfa Harran Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başladı. Son dönem Osmanlı sosyal ve kültürel tarihi ve Türk modernleşme tarihi üzerine çalışmaları vardır. 2010 yılı Ocak ayında Milli Saraylar Dairesi'ne bağlı Beylerbeyi Sarayı Müdürü olarak göreve başladı. 19 Aralık 2011 tarihinde Müzecilik ve Tanıtım Başkan Yardımcısı olarak atandı.

İyi derecede İngilizce bilen ERBAY, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki