Turkiye Buyuk Millet Meclisi

İLHAN KOCAMAN
 Müzecilik ve Tanıtım Başkanlığı Başkan Yardımcısı
Telefon: +90 (212) 236 97 49
Faks: +90 (212) 236 60 98
E-Posta: ilhankocaman@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1969 Malatya- Akçadağ doğumlu, İlk ve Orta Öğrenimini Malatya'da yaptı, Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü'nde tamamladı. Aynı Üniversite'de yüksek lisans derecesini "Siyasi Partilerin Gecekondu Eğilimleri İstanbul Ümraniye Örneği" adlı teziyle aldı. Öğrencilik dönemlerinde TRT Ankara Televizyonunda Yönetmen Yardımcılığı ve Gazetelerde Muhabir olarak çalıştı. 1992 - 2009 yılları arasında M.E. B'nın çeşitli birimlerinde çalıştı. Bu dönemde Milli Eğitim Bakanlığının yürüttüğü Uluslar arası MEGEP (Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Projesi)'nde İletişim Alanı Program Koordinatörü olarak çalıştı ve Fotoğrafçılık Alanı Ders Kitaplarını yazdı.

2009 yılında Milli Saraylar Daire Başkanlığı'na Müşavir olarak atandı ve 27 Nisan 2010 tarihinde Tanıtım ve Tahsisler Şube Müdürlüğü görevine getirildi. 1 Temmuz 2012 Tarihinde ise Müzecilik ve Tanıtım Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Orta derecede Arapça ve İngilizce bilen Kocaman, Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki