Turkiye Buyuk Millet Meclisi

AHMET YÜKSEL
 İç Denetim Birimi Başkanlığı İç Denetim Birim Başkanı
Telefon: +90 (312) 420 53 14
  +90 (312) 420 53 15
Faks: +90 (312) 420 53 19
E-Posta: ahmet.yuksel@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1981 yılında İstanbul'da doğdu. Aslen Kastamonu, İnebolu'ludur. Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2003 yılında mezun oldu. 1 yıl süreyle özel bir bankada çalıştı. Kamu görevine 2006 yılında Sosyal Güvenlik Kurumunda başladı. 2008-2009 yıllarında Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğünde Uzman Yardımcısı olarak görev aldı. Türkiye Büyük Millet Meclisindeki çalışma hayatına 2009 yılı Nisan ayında başladı. Kanunlar ve Kararlar Başkanlığında Yasama Uzman Yardımcısı ve Yasama Uzmanı olarak 5 yıl süreyle görev yaptı. Bu süre boyunca Dışişleri Komisyonu ve Genel Kurul çalışmalarına uzmanlık desteği sağladı. 2014 yılında İç Denetçi olarak atandı. 10.11.2017 tarihinde İç Denetim Birimi Başkanı olarak görevlendirildi. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki