Turkiye Buyuk Millet Meclisi

HÜSEYİN KÜRŞAT BAKIR
 Milletvekili Hizmetleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı (Milletvekili Sekreterya ve Halkla İlişkiler)
Telefon: +90 (312) 420 84 31
  +90 (312) 420 84 32
Faks: +90 (312) 420 21 33
E-Posta: hkbakir@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1982 yılı Ankara doğumludur. Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden 2005 yılında mezun oldu. 2006-2008 yılları arasında Başbakanlık Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğünde, 2008-2009 yılları arasında da Mesleki Yeterlilik Kurumunda uzman yardımcısı olarak çalıştı.

2009 yılı Mart ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi Kanunlar ve Kararlar Başkanlığında Yasama Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. 2010 yılında İngiltere’de 6 ay süre ile yasama eğitimi ve dil programına katıldı. 2012 yılında “Başkanlık Divanının Kuruluşu, Üyeleri, Görevleri ve Kararları: TBMM Örneği” konulu tez çalışması ve yeterlilik süreçlerini tamamlayarak Yasama Uzmanı olarak atandı. Kanunlar ve Kararlar Başkanlığına bağlı bürolar, Araştırma Komisyonu, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu ve Genel Kurulda görev yaptı.

18 Kasım 2020 tarihi itibarıyla Milletvekili Hizmetleri Başkanlığında Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 2 çocuk babası olup çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki