Turkiye Buyuk Millet Meclisi

KONUR ALP KOÇAK
 Dış İlişkiler ve Protokol Başkanlığı Başkan Yardımcısı
Telefon: +90 (312) 420 67 43
  +90 (312) 420 66 47
Faks: +90 (312) 420 67 56
E-Posta: Konur.Alp.KOCAK@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

20 Haziran 1983 Karaman doğumludur. 2001’de Konya Meram Anadolu Lisesi’nden mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde lisans eğitimini aldı. 2006-2007 döneminde Tokyo’da bulunan Keio Üniversitesi’ne devam etti. 2010’da Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’nde Uluslararası İlişkiler alanında Yüksek Lisansını ve Georgetown Üniversitesinde Yasama Çalışmaları Sertifika Programını tamamladı. Halen Ortadoğu Teknik Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora çalışmaları devam etmektedir. Ocak 2009’da TBMM Araştırma Hizmetleri Başkanlığında Yasama Uzman Yardımcısı olarak kamu görevine başlayan Konur Alp Koçak, Mayıs 2012’de Yasama Uzmanı unvanını aldı. Aralık 2014-Aralık 2016 dönemi için geçici görevle gönderildiği Avrupa Parlamentosu Araştırma Merkezinde politika analisti olarak çalıştı. 18 Şubat 2019’dan bu yana TBMM Dış İlişkiler ve Protokol Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. . İleri seviyede İngilizce ve Japonca bilmektedir.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki