Turkiye Buyuk Millet Meclisi

AHMET BOZKURT
 Kanunlar ve Kararlar Başkanlığı Başkanı
Telefon: +90 (312) 420 67 72
  +90 (312) 420 67 71
Faks: +90 (312) 420 67 74
E-Posta: Ahmet.BOZKURT@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1984 yılında Adıyaman’da doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2007 yılında mezun oldu. Avukatlık stajını tamamladı. 2009 yılı Ocak ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi Kanunlar ve Kararlar Başkanlığında Yasama Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. “Anayasa Değişiklikleri ve Değişikliklerin Yargısal Denetimi” konulu tez çalışması ve yeterlik sınavı neticesinde Yasama Uzmanı olarak atandı. Kanunlar ve Kararlar Başkanlığına bağlı bürolar ile Meclis Araştırması ve Soruşturması Komisyonlarında Yasama Uzmanı olarak görev yaptı. 2013 yılında 6 ay süreyle İngiltere’de Yasama İngilizcesi eğitimi aldı. 28.11.2016 tarihinde Kanunlar ve Kararlar Başkan Yardımcısı olarak atandı. 15.01.2021 tarihi itibarıyla Kanunlar ve Kararlar Başkanı olarak görev yapmaktadır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki