Turkiye Buyuk Millet Meclisi

BAHADIR YEŞİLIRMAK
 Kanunlar ve Kararlar Başkanlığı Başkan Yardımcısı
Telefon: +90 (312) 420 67 75
  +90 (312) 420 67 76
Faks: +90 (312) 420 67 82
E-Posta: Bahadir.YESILIRMAK@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1983 yılı Kırıkkale doğumludur. 2001 yılında Kırıkkale Anadolu Lisesinden, 2005 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Avukatlık stajını tamamladıktan sonra Kırıkkale’de serbest avukatlık yaptı. Askerlik hizmetini 2007 Temmuz-2008 Temmuz arasında Kırşehir/Mucur Askerlik Şube Başkanı Vekili göreviyle yedek subay olarak yaptı. Askerlik hizmetinden sonra bir süre Akdeniz Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Isparta İl Müdürlüğünde kurum avukatı olarak çalıştı.

2008 yılı Aralık ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi Kanunlar ve Kararlar Başkanlığında Yasama Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. 2012 yılında yeterlilik süreçlerini tamamlayarak Yasama Uzmanı olarak atandı. Kanunlar ve Kararlar Başkanlığına bağlı bürolar ile Araştırma Komisyonunda ve Genel Kurulda görev yaptı. 2013 yılında İngiltere’de 6 ay süre ile yasama eğitimi ve dil programına katıldı. 2016 Haziran-2017 Şubat ayları arasında geçici görevle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında Bakan Danışmanı olarak görev yaptı.

24 Mayıs 2018 tarihi itibarıyla Kanunlar ve Kararlar Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki