Turkiye Buyuk Millet Meclisi

MEHMET ALİ MEYDANLI
 Bütçe Başkanlığı Başkan Yardımcısı
Telefon: +90 (312) 420 68 04
Faks: +90 (312) 420 77 76
E-Posta: meydanli@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1982 yılında Çankırı, Ilgaz’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden 2005 yılında mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Gazi Üniversitesi, Yönetim Bilimleri dalında tamamladı. Doktora çalışmalarına ise Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde devam etmektedir. 2005-2008 yılları arasında özel sektörde uluslararası bağımsız dış denetim şirketinde, kamuda ise İçişleri Bakanlığı ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığında çalıştı. TBMM’deki meslek hayatına 2008 yılında Plan ve Bütçe Komisyonuna hizmet veren Bütçe Başkanlığında Yasama Uzman Yardımcısı olarak başladı. "Yeni Kamu Mali Yönetim Sisteminde Parlamento-Sayıştay İlişkileri: TBMM Örneği' konulu tez çalışması ve yeterlik sınavı neticesinde Yasama Uzmanı olarak atandı. 2014-2016 yılları arasında TBMM İç Denetim Birimi Başkanlığında İç Denetçi olarak görev yaptı. Evli ve bir çocuk babası olup, çok iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki