Turkiye Buyuk Millet Meclisi

ZERNİŞAN KÜÇÜKER
 Hukuk Hizmetleri Başkanlığı Hukuk Müşaviri
Telefon:
Faks: +90 (312) 420 67 17
E-Posta:
Özgeçmiş

1964 yılında Ankara/Bala’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bala’da tamamladı. 1989 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1989-1990 yılları arasında Bolu Barosunda Avukatlık Stajını yaptı. 1993-2003 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünde Avukat olarak görev yaptı. 2003-2008 yılları arasında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde Hukuk Müşaviri olarak çalıştı. 2008 Haziran ayından, 2019 yılı Şubat ayına kadar Türkiye Büyük Millet Meclisinde Müşavir Avukat ve Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı. 2019 yılı Şubat ayından itibaren Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı Hukuk Hizmetleri Başkanlığında Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 2 çocuk annesidir.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki