Turkiye Buyuk Millet Meclisi

SALİH AYDIN
 Strateji Geliştirme Başkanlığı Başkan Yardımcısı
Telefon: +90 (312) 420 79 58
  +90 (312) 420 79 59
Faks: +90 (312) 420 70 71
E-Posta: salih.aydin@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1976 yılında Ankara/Şereflikoçhisar’da doğdu. 1996 yılında İnönü Üniversitesi İşletme, 2000 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 2011 yılında ise Atılım Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans derecesi aldı. 3 yıl serbest muhasebecilik yaptıktan sonra 1998 yılında Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünde memur olarak göreve başladı. Dışişleri Bakanlığı, Gazi Üniversitesi, Gelir İdaresi Başkanlığı gibi kurumlarda maliye personeli olarak görev yaptı. 2005 yılında Maliye Yüksek Eğitim Merkezini (1 yıl) bitirdikten sonra açılan mali hizmetler uzmanlığı sınavını kazanarak Gazi Üniversitesine mali hizmetler uzmanı olarak atandı. 2008 yılından beridir TBMM’de görev yapmaktadır. Çalıştığı kurumlarda bütçe, stratejik planlama, ön mali kontrol, muhasebe, konsolosluk hesapları, tedavi tetkik, değerli kağıtlar vs. alanlarında yürütülen faaliyet ve projelerde fiilen çalışmıştır. . Evli ve iki çocuk babası olan Salih AYDIN orta düzey ingilizce bilmektedir.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki