Turkiye Buyuk Millet Meclisi

ABDULHAKİM KOÇİN
 Kütüphane ve Arşiv Hizmetleri Başkanlığı Başkanı
Telefon: +90 (312) 420 68 35
  +90 (312) 420 68 36
Faks: +90 (312) 420 75 48
E-Posta: abdulhakim.kocin@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1965 yılında Bingöl'de doğdu. 1987'de Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. 1988'de TÜBİTAK'ta Araştırma Asistanı olarak göreve başladı. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde 1991'de Yüksek Lisans, 1998'de Doktora yaptı. 2000 yılında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi'nde Yard. Doç.Dr. olarak göreve başladı. Aynı Fakültede Türkçe Eğitimi Bölüm Başkanlığı, Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanlığı ve Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliklerinde Bulundu. Mayıs 2007 tarihinde de TBMM'de Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı.

Ulusal ve uluslar arası sempozyumlarda bildirileri, ulusal ve uluslar arası Hakemli Dergilerde pek çok makalesi ve dokuz yayımlanmış kitabı bulunmaktadır. Evli ve üç çocuk sahibidir.

Uzmanlık alanıyla ilgili olarak İngiltere ve Almanya'da çalışmalarda bulunan Koçin, çok iyi derecede Osmanlıca, iyi derecede Farsça, orta derecede Arapça ve İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki