Turkiye Buyuk Millet Meclisi

İHSAN MAYDA
 
Telefon:
Faks:
E-Posta:
Özgeçmiş

1960 yılında Erzincan’da doğdu. İmam Hatip Lisesesinden mezun olduktan sonra Fırat Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümünden Biyolog unvanı ile 1982 yılında mezun oldu. 1985 yılında Sağılık Bakanlığında Şanlıurfa Sıtma Bölge Başkanlığı ve Halk Sağlığı Laboratuvar Müdürlüğü ve Sakarya Halk Sağlığı Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1997 yılında Çevre Bakanlığında Manisa İl Çevre Müdürü olarak atandı. 2002 yılında Çevre ve Orman Bakanlığında Manisa İli Çevre ve Orman Müdürü olarak görev yaptı. 2007 yılında TBMM’de Park ve Bahçeler Müdür Yardımcılığı, 2010 yılında ise Park ve Bahçeler Müdürü olarak görev yaptı. Müşavir olarak görev yapmakta iken 2017 yılında Milletvekili Hizmetleri Başkanlığında Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2018 yılında Destek Hizmetleri Başkanlığına Başkan Yardımcısı olarak atandı. Halen bu görevi yürütmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki