Turkiye Buyuk Millet Meclisi

YEŞİM GÜLER
 İşletme ve Yapım Başkanlığı Başkan Yardımcısı
Telefon: +90 (312) 420 77 50
  +90 (312) 420 77 51
Faks: +90 (312) 420 72 74
E-Posta: yesimguler@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1969 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamlandı. ODTÜ İnşaat Mühendisliği bölümünden 1990 yılında mezun oldu. 1993 yılında ODTÜ İnşaat Mühendisliği Yapı Malzemeleri Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans Programını tamamladı. 1994 yılında Kanada’da 6 ay süreyle yapı malzemeleri konusunda araştırma yaptı. ODTÜ İnşaat Mühendisliği Su Kaynakları Ana Bilim Dalı’nda Doktora programına devam etmektedir.

İş hayatına, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde kontrol mühendisi olarak başladı. Özel sektörde altı sene proje müdürü olarak görev yaptı. 2000-2004 yılları arasında Başbakanlık Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığı’nda birçok projede proje koordinatörü olarak uzman kadrosunda çalıştı. 2007 yılına kadar Bayındırlık ve İskân Bakanlığı’nda mühendis olarak yapı denetim kuruluşlarının denetlenmesinde görev aldı.

2007 yılından itibaren TBMM İşletme ve Yapım Müdürlüğü’nde göreve başladı ve TBMM bünyesinde yapılan inşaatlarda kontrol mühendisi olarak görev aldı. 2016 yılından itibaren İşletme ve Yapım Başkanlığı’nda Yapı Denetim Birim Sorumlusu olarak çalışmaktayken 30 Eylül 2019 tarihinde İşletme ve Yapım Başkan Yardımcısı olarak atandı. Evli olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki