Turkiye Buyuk Millet Meclisi

MUAZ AYHAN IŞIK
 Kütüphane ve Arşiv Hizmetleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı
Telefon: +90 (312) 420 68 37
  +90 (312) 420 68 51
Faks: +90 (312) 420 75 48
E-Posta: muaz.ayhan@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1979 yılı Düzce doğumludur. 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Kütüphanecilik Anabilim Dalı Dokümantasyon ve Enformasyon Bölümünden mezun oldu. 2003 – 2005 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Kütüphanesi Referans Biriminde (Kütüphaneci), 2005 – 2007 yılları arasında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Özel Kalem Müdürlüğünde (Kütüphaneci) çalışmıştır.

TBMM tarafından açılan meslek mezunu personel sınavını kazanarak 01.03.2007 tarihinde TBMM Kütüphane, Dokümantasyon ve Tercüme Müdürlüğü’ne Kütüphaneci olarak atandı. 05.10.2015 tarihinde TBMM Kütüphane ve Arşiv Hizmetleri Başkanlığına Başkan Yardımcısı olarak atandı. Halen bu görevine devam etmektedir.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki