Turkiye Buyuk Millet Meclisi

EMRAH HURMA
 Araştırma Hizmetleri Başkanlığı Başkanı
Telefon: +90 (312) 420 68 38
  +90 (312) 420 68 52
Faks: +90 (312) 420 78 00
E-Posta: emrah.hurma@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1982 Afyonkarahisar doğumludur. İlköğrenimini Lüleburgaz’da, ortaöğrenimini ise Edremit Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. Yükseköğrenimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde tamamlayarak 2004 yılında mezun olmuştur. 2006 yılında açılmış olan TBMM Uzman Yardımcılığı sınavı neticesinde Uzman Yardımcısı olarak Araştırma Hizmetleri Başkanlığı’nda mesleğe başlamıştır.

2008 yılında TBMM tarafından 6 ay süreyle yurtdışı görevine İngiltere’ye gönderilmiş ve Manchester Üniversitesindeki dil programını başarıyla tamamlamıştır.

Yurtdışı programını müteakip “Enflasyon Hedeflemesi ve Türkiye Deneyimi” isimli Uzmanlık Tezini başarıyla tamamlayıp Yasama Uzmanı unvanını almıştır. Avrupa Parlamento Araştırma ve Dokümantasyon Merkezi’nce 2012 yılında Roma, 2013 yılında Viyana ve 2016 yılında Bakü’de düzenlenen uluslararası toplantılara katılmıştır. İyi düzeyde İngilizce bilmekte ve Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih anabilim dalında yüksek lisans öğrenimine devam etmektedir.

21.07.2016 tarihinden bu yana TBMM Araştırma Hizmetleri Başkanı olarak görev yapmaktadır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki