Turkiye Buyuk Millet Meclisi

ALİ TÜRK
 Destek Hizmetleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı (Kreş Hizmetleri, Lojmanlar, Sosyal İşler)
Telefon: +90 (312) 420 71 05
  +90 (312) 420 71 06
Faks: +90 (312) 420 71 03
E-Posta: Ali.TURK@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1960 yılında Manisa’nın Kula İlçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kula İlçesinde bitirdi. Ankara Maliye Meslek Lisesinden 1978 yılında mezun oldu. Mecburi hizmet nedeniyle aynı yıl İzmir’de Vergi Dairesi Müdürlüğünde memuriyete başladı. Memuriyeti devam ederken 1978 yılında E.İ.T.İ.A. Afyon Mali Bilimler Fakültesinde yüksek öğrenime başladı. 1982 yılında Fakülteden mezun oldu.

1987 -2006 yıllarında Vergi Dairesi Müdürlüğünde Şef, Müdür Yardımcısı ve Vergi Dairesi Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

05.06.2006 yılında TBMM’de Muhasebe Müdürlüğüne Şef olarak atandı. 10.01.2007 tarihinde Mali Hizmetler Müdürlüğüne Müdür Yardımcısı olarak atandı. 18.12.2011 yılından itibaren şahsa bağlı kadroda Müdür Yardımcısı olarak İnsan Kaynakları Başkanlığında Muhakkik olarak görev yapmakta iken 31.05.2018 tarihinde Destek Hizmetleri Başkanlığı Başkan Yardımcılığına atandı. Halen bu görevi yürütmekte olup, evli 3 çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki