Turkiye Buyuk Millet Meclisi

AHMET BALIBEY
 Kütüphane ve Arşiv Hizmetleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı (Genel Evrak ve Arşivden Sorumlu)
Telefon: +90 (312) 420 68 91
Faks: +90 (312) 420 75 48
E-Posta: AhmetBALIBEY@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1970 yılında dünyaya gelen BALIBEY, Elazığ’ın Baskil ilçesi Hacı Mustafa Köyü nüfusuna kayıtlıdır. İlk, orta ve lise tahsilini Elazığ’da tamamladıktan sonra, 1993 yılında Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Bölümünü’ den mezun olmuştur. 1993-1996 yılları arasında Final Dergisi Dershaneleri’nin çeşitli şubelerinde öğretmenlik ve yöneticilik yapmıştır. 1997 yılında Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine geçerek Kayseri ili Özvatan İlçesi Taşlık İlköğretim Okulu’nda Müdür Vekilliği yaptı. 1995 yılında Şanlıurfa İli Halfeti İlçesinde Askerlik Şubesi Başkanı olarak vatani görevini tamamladı. Milli Eğitim Bakanlığı görevinden istifa ederek, tekrar Final Dergisi Dershanelerine geçen BALIBEY; yöneticilik, Yay-Test Soru Bank Soru Komisyonu Üyeliği, Soru Bankaları görevlisi olarak görev yaptı. Oks konu anlatımlı kitap ve soru bankası çıkaran BALIBEY yerel ve ulusal yayın yapan dergi ve gazetelerde muhtelif konularda çok sayıda makalesi bulunmaktadır. 2011 yılında yeniçağ anabilim dalında yüksek lisansını, 2013 yılında ise özel öğrenci statüsünde doktorasını tamamlamıştır. Okumaya, şiire, spor yapmaya, doğa yürüyüşlerine ilgi duyan BALIBEY, ilmi araştırmaların yanı sıra sosyal ve kültürel projelerin içinde de yer almaya devam etmektedir. BALIBEY ‘in Kültürel amaçlı iki tane şiir CD çalışması mevcuttur. Halen Kütüphane ve Arşiv Başkanlığı Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki