Turkiye Buyuk Millet Meclisi

MÜCAHİT ARSLAN
 Dış İlişkiler ve Protokol Başkanlığı Başkan
Telefon: +90 (312) 420 67 42
  +90 (312) 420 66 40
Faks: +90 (312) 420 67 56
E-Posta: mucahit@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

Özgeçmiş

1979 yılında Konya’da doğdu. Orta ve lise öğrenimini Konya’da tamamladıktan sonra 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce Mütercim-Tercümanlık Bölümü’nden mezun oldu. 2001-2005 yılları arasında başta Birleşmiş Milletler ve Avrupa Konseyi olmak üzere çeşitli kuruluşlarında İngilizce konferans tercümanı olarak görev aldı. Kitap çevirileri yaptı. 2005 yılında TBMM Dış İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü’nde tercüman olarak göreve başladı. 2018 yılında Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilim yüksek lisans programını tamamladı. Ekim 2019’da Dış İlişkiler ve Protokol Başkan Yardımcılığına; Kasım 2020’de ise Başkanlığına atandı. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki