Turkiye Buyuk Millet Meclisi

YÜKSEL KARADENİZ
 Bütçe Başkanlığı Başkan
Telefon: +90 (312) 420 68 01
  +90 (312) 420 68 02
Faks: +90 (312) 420 77 76
E-Posta: yuksel@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

Yüksel Karadeniz-Bütçe Başkanı

24 Ocak 1982’de Mersin’de doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 2005 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Türkiye Büyük Millet Meclisinde Yasama Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. Uzmanlığını, “1990’lardan Sonra Kamu Mali Yönetim Anlayışında Yaşanan Gelişmeler ve Türkiye Örneği” konusu ile 2008 yılında aldı. 2005-2014 yılları arasında Plan ve Bütçe Komisyonuna destek veren TBMM Bütçe Başkanlığında yasama uzmanı olarak görev aldı. 24 Aralık 2014 tarihinde TBMM İç Denetçi kadrosuna atandı. Yüksek Lisansını Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde, Kamu Yönetiminde Denetim bölümünde 2016 yılında tamamladı. TBMM İç Denetim Birimi Başkanlığında görev yapmakta iken, 26.07.2016 tarihinde Bütçe Başkan Yardımcısı olarak atandı. 15.05.2019 tarihinde Bütçe Başkanlığına vekaleten atandı. 10.10.2019 tarihinde de Bütçe Başkanı olarak atandı.Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Karadeniz, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki