Turkiye Buyuk Millet Meclisi

İLHAMİ GİRAY ŞAHİN
 Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı Başkan Yardımcısı (Basımevi)
Telefon: +90 (312) 420 68 56
  +90 (312) 420 68 57
Faks: +90 (312) 420 68 55
E-Posta: giray.sahin@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

İlhami Giray ŞAHİN

Ekonomist, İşletmeci, Grafolog

1982 Ankara doğumludur. TED Ankara Kolejinden 2000 yılında mezun olmuştur. Çankaya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İktisat Bölümünü 2004 yılında onur derecesiyle bitirmiştir. Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Ekonomi ve Hukuk Fakültesi İşletme Bölümünde yüksek lisansını (MBA) 2008 yılında tamamlamıştır. Gazi Üniversitesi Eğitim Enstitüsü Bankacılık ve Finans Eğitimi Bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmiştir. Gazi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde Grafoloji eğitimi almıştır. 2005 yılından itibaren TBMM’de çeşitli kademelerde görev yapmıştır. TBMM AK PARTİ Grup Başkanlığında Ekonomi Danışmanlığı görevini yürütmüştür. TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığında “Meclis Bülteni” Editörü olarak görev yapmıştır. Birlik Vakfı’nın gençlik teşekkülü olan Genç Birlik Ankara Şube Başkanlığını yürütmüştür. Yeni Dünya Vakfı (YDV) Ankara Şubesi Mezunlar Komisyonu Başkanlığını yapmıştır. Halihazırda YDV Ankara Şubesi Kurumsal ve Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanıdır. TED Ankara Koleji Mezunlar Derneği üyesidir. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evlidir, Salih Emre, Mahmut Kaan ve Melike Sena’nın babasıdır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki