Turkiye Buyuk Millet Meclisi

TOLGA ŞAKİR ATİK
 
Telefon:
Faks:
E-Posta:
Özgeçmiş

1970 Yılında doğdu. Kabataş Erkek Lisesinden ve Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Avrupa Toplulukları Araştırma Merkezi (ATAUM) Uluslararası İlişkiler Uzmanlık Programını bitirdi. 2004 yılında bu eğitimin sonunda NATO'nun yeni vizyonu üzerine hazırladığı proje ödevi birinci seçilerek ödüle layık görüldü. Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi(TODAİE) bünyesinde "Protokol Yönetimi" üzerine, Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi bünyesinde de "Diplomasi ve Protokol Kuralları" üzerine eğitim aldı. 2009 yılında Dış İlişkiler ve Protokol Müdür Yardımcılığı görevini yürütürken TBMM Başkanı tarafından "Takdirname" ile taltif edildi.

TBMM Başkan Danışmanlığı, Başbakan Müşavirliği, Deniz İşletmeciliği ve Tankerciliği (DİTAŞ) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı, Başbakanlık Müşavirliği görevlerinde bulundu. Askerlik görevini Asteğmen olarak Kırşehir Askerlik Şubesinde yaptı. Evli ve üç çocuk babası olan ATİK, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki