Turkiye Buyuk Millet Meclisi

İSMAİL FİDANAY
 Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı Başkan Yardımcısı (Halkla İlişkiler)
Telefon: +90 (312) 420 69 01
  +90 (312) 420 69 02
Faks: +90 (312) 420 77 46
E-Posta: ismailfidanay@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1968 yılında Muradiye'de doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Halkla İlişkiler Ön lisans ve Uluslararası İlişkiler Lisans bölümlerini bitirdi. Kastamonu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi dalında yüksek lisansını tamamladı..

1998 yılında TBMM’de göreve başladı. TBMM Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünde, günlük basın bülteni sorumlusu olarak görevlendirildi.

TBMM tanıtım faaliyetleri kapsamında Rehberlik Bürosu kurulması için hazırladığı projenin kabul edilmesi sonucu 1999 yılında bu büronun sorumlusu olarak görevlendirildi. 2003 yılında TBMM Haber Sitesinin kurulmasında aktif olarak görev aldı. TBMM Basın Bülteni muhabirliği ile Haber Portalı editörlüğü görevlerini yürüttü. 2002 yılında Sarı Basın Kartı alan Fidanay’ın TBMM Haber Dergisinde çeşitli röportajları yayımlandı.

2005 Milli Egemenlik Yılı Kutlama Komitesi üyesi olarak görevlendirildi. İki projenin koordinatörü olarak yaklaşık 40 ilde ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik TBMM ve Demokrasi temalı seminer ve tanıtım faaliyetlerinde bulundu.

TBMM Kanser Araştırma Komisyonu ile Kayıp ve Mağdur Çocuklar Araştırma Komisyonu Basın Müşavirliği görevlerini yürütürken çalışmaları ve hazırladığı kamu spotu ile çeşitli teşekkür ve plaketler aldı.

2012 yılında Ziyaretçi Kabul ve Rehberlik Şefi olarak görevlendirildi. TBMM Ziyaretçi girişlerinin tamamen elektronik ortama taşınması çalışmalarını Bilgi İşlem Başkanlığı ile birlikte gerçekleştirdi. Kamu kurumlarında ilk kez engelli ve öncelikli hizmet bankolarının TBMM Ziyaretçi Kabul Salonunda kurulması yönünde çalışmaları yürüttü.

2017 yılı Kasım ayı itibariyle 20 yıla yakın süredir hizmet verdiği birimde Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilen MEB Halkla İlişkiler Eğitim Uzmanı Fidanay, Avrupa Gazeteciler Derneği “Basında Emeğe Saygı Ödülü” ve Vizyon 2023 Dergisi “Kamu Halkla İlişkiler Özel Ödülü’ne layık görülmüştür.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki