Turkiye Buyuk Millet Meclisi

YASİN YILDIZ
  Milli Saraylar Genel Sekreter Yardımcısı (Milli Saraylar)
Telefon: +90 (212) 227 27 78
  +90 (212) 236 90 00
  +90 (505) 212 69 69
Faks: +90 (212) 227 66 74
E-Posta: yasin.yildiz@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1978 İstanbul doğumlu, İlk ve Orta Öğrenimini Üsküdar'da yaptı, Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde tamamladı. Aynı Üniversite'de yüksek lisans derecesini "Türkiye'de İnternet Gazeteciliği'nin Toplumsal Etkileri" adlı teziyle aldı. Mezuniyet sonrası özel televizyonlarda muhabir, editör ve yapımcı olarak çalıştı. 2000 - 2003 yılları arasında İngiltere'de University Of East Anglia'da İşletme Yönetimi alanında Master Eğitimini "The Effects of Communication Related Factors on Increased Customer Responsiveness in Marketing Communications" isimli tezi ile tamamladı. "Demografik Yapıdaki Değişimlerin Avrupa Birliği ve Türkiye Emek Piyasalarına Etkisi" adlı tezi ile de İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi Bölümü'nde doktorasını yaptı.

Sivil Toplum kuruluşlarının faaliyetlerine yoğun şekilde katılan Yasin YILDIZ, İstanbul Eğitim ve Gençliğe Hizmet Vakfı (ISEGEV) ve Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu (TURİNG) üyesidir.

2003 yılında Milli Saraylar Daire Başkanlığı'nda Müşavir olarak göreve başladı. Daha sonra 4 yıl süre ile İletişim Koordinatörü unvanıyla görev yaptıktan sonra 09 Eylül 2009'da Milli Saraylar Daire Başkanı oldu. 19 Aralık 2011 tarihinde ise TBMM Genel Sekreter Yardımcısı (Milli Saraylar) olarak atandı.

Çok iyi derece İngilizce bilen YILDIZ, evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Milli Saraylar

Milli Saraylar

Kuruluşu Cumhuriyetin ilk yıllarına dayanan Milli Saraylar, zaman içerisindeki katılımlarla birlikte, iki saray, üç köşk, beş kasır, üç müze ve iki fabrikayı bünyesinde barındırmaktadır.

Milli Saraylar Sitesi

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki