Turkiye Buyuk Millet Meclisi

NECATİ ÖZTÜRK
 Dış İlişkiler ve Protokol Başkanlığı Başkan Yardımcısı
Telefon: +90 (312) 420 66 36
Faks: +90 (312) 420 67 56
E-Posta: necatiozturk@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1954 yılında Trabzon’da doğdu. 1980 yılında Atatürk Üniversitesi, İşletme Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1980-1992 yıllarında serbest ticaret yaptı. 1992-1995’de Başbakanlık Müşaviri olarak Devlet Bakanı danışmanlığı, 1995-1996’da Basın Halkla İlişkiler Müşavirliği, 1996-1997’de Başbakanlık Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1997-2002 yıllarında Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğünde Araştırmacı olarak çalıştı. 2002-2009 Gençlik Spor Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Daire Başkanlığı görevinde bulundu. 2009- 2018 yıllarında TBMM Dış ilişkiler ve Protokol Müdür Yardımcılığı yaptıktan sonra 2018 Haziran ayında Dış ilişkiler ve Protokol Başkan Yardımcısı olarak atandı. İyi derecede Arapça ve Fransızca bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki