Turkiye Buyuk Millet Meclisi

ŞAZİYE BANU İLKTAN
 Bilgi İşlem Başkanlığı Başkan Yardımcısı
Telefon: +90 (312) 420 79 16
  +90 (312) 420 78 58
Faks: +90 (312) 420 78 07
E-Posta:
Özgeçmiş

1971 yılında İslahiye’de doğdu. Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. PETAŞ şirketinde medikal cihazların üretiminde ölçü-bakım, ARGE ve kalibrasyon mühendisi olarak çalıştı. TBMM TV’nin kurulumu sırasında TBMM Genel Sekreterliği Teşkilatının açtığı sınavla Aralık 1994 tarihinde TBMM TV biriminde mühendis olarak göreve başladı.

Teknik yönetmen olarak TBMM TV Biriminde görev yaparken 1998 yılında TBMM Genel Sekreterliği Teşkilatının açtığı sınavı kazanarak İşletme Yapım Müdürlüğü Genel Kurul İşletme Birimine atandı. 2005 yılından itibaren Bilgi İşlem Müdürlüğü Genel Kurul İşletme Birimi sorumluluğu görevinde bulundu. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Bilgi Belge Yönetimi Bölümünde yüksek lisans öğrencisidir. ODTÜ-SEM Bilgi Teknolojileri sertifikası ve A sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı belgesine sahiptir. Halen Bilgi İşlem Başkanlığında Başkan Yardımcılığı görevindedir. Evli ve bir çocuk annesidir.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki