Turkiye Buyuk Millet Meclisi

MELİH AMASYALI
 İşletme ve Yapım Başkanlığı Başkan Yardımcısı
Telefon: +90 (312) 420 73 31
  +90 (312) 420 73 75
Faks: +90 (312) 420 82 70
E-Posta: melihamasyali@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1972 yılında Göksun Kahramanmaraş’ta doğdu.

İlk, Orta ve Lise eğitimini Kahramanmaraş’ta tamamladı. 1993 yılında Çukurova Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

Yansavar Yangın Söndürme Sistemleri şirketinde İmalat Mühendisi olarak çalıştı. BOTAŞ Bursa Doğalgaz Proje Müdürlüğünde Kontrol Mühendisi olarak görev yaptı. 1995 Kasım ayından itibaren TBMM İşletme ve Yapım Başkanlığı bünyesinde; Kontrol Mühendisi, Atölye Sorumlusu, Mekanik Tesisat İşletme Birim Sorumlusu vb. görevlerde bulundu. 18 Ağustos 2013 tarihinde C sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı, 21 Aralık 2013 tarihinde ise A sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı oldu. 06 Ocak 2014 tarihinde TBMM İşletme ve Yapım Başkanlığına Başkan Yardımcısı olarak atanmış olup 1 çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki