Turkiye Buyuk Millet Meclisi

TANJU YAZGANARIKAN
 İşletme ve Yapım Başkanlığı Başkan Yardımcısı
Telefon: +90 (312) 420 77 43
  +90 (312) 420 77 44
Faks: +90 (312) 420 20 02
E-Posta: yazganarıkan@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1968 yılında Ankara'da doğdu. 1991 yılında, ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünü bitirdi. 1992-1994 yılları arasında Özel Sektörde KOBİ Üreticiliği/Yöneticiliği yaptı. 1995 yılında TBMM Bilgi İşlem Birim Amirliğinde göreve başladı. Programcı ve Sistem Analisti olarak görev yaptı. Bilgi İşlem Birim Amir Yardımcısı , Otomasyon Projeleri Koordinatörü, Avrupa Birliği Parlamentolar Arası İşbirliği (IPEX) Çalışma Grubu TBMM Temsilcisi (2003-2006), Uygulama Geliştirme Grup Sorumlusu, Web ve Hızlı Uygulama Geliştirme Grup Sorumlusu olarak görev yaptı. 2012 yılı Haziran ayı itibariyle Bilgi İşlem Başkanlığı Başkan Yardımcılığı görevine atandı. İyi derecede İngilizce bilen Tanju Yazganarıkan, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki